Abşeronda “Fövqəladə hallar uşaqların gözü ilə” müsabiqəsinin rayon mərhələsinə yekun vurulub
Abşeronda “Fövqəladə hallar uşaqların gözü ilə” X respublika uşaq–yaradıcılıq müsabiqəsinin rayon mərhələsinə yekun vurulub. Tədbir Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Sumqayıt Regional Mərkəzi və Abşeron-Xızı Regional Təhsil İdarəsinin birgə təşkilatçılığı ilə reallaşıb.
Abşeron rayonunun Uşaq Gənclər İnkişaf Mərkəzində rayon məktəblilərinin “Fövqəladə hallar uşaqların gözü ilə” X respublika uşaq-yaradıcılıq müsabiqəsinə hazırladığı işlərə baxış keçirilib. Müsabiqədə rayonun 30 məktəbinin istedadlı şagirdləri rəsmlər, plakatlar, əl işləri, yanğın, qəza-xilasetmə texnikasının modelləri və yumşaq oyuncaqlar təqdim ediblər. Təqdim olunan nümunələri münsiflər heyəti qiymətləndirib.
Müsabiqəyə təqdim olunmuş 200-ə yaxın işin içərisindən ən yaxşıları seçilərək “Fövqəladə hallar uşaqların gözü ilə” uşaq yaradıcılıq müsabiqəsinə təqdim olunub.
Tədbirin keçirilməsində məqsəd Fövqəladə Hallar və Təhsil nazirlikləri tərəfindən istedadlı uşaqların üzə çıxarılması, onlara dəstək göstərilməsi, uşaqlara təhlükəsiz həyat fəaliyyətinin öyrədilməsi, yetişməkdə olan gənc nəslin vətənpərvərlik ruhunda tərbiyə edilməsi, uşaqlar və gənclər arasında fövqəladə hal problemlərinə ictimaiyyətin diqqətini yönəltməkdir.